Kalendarz Google

Jeśli prowadzisz firmę lub Twoja praca wymaga planowania, to obowiązkowym narzędziem pracy jest kalendarz. Obecnie odchodzi się od tych drukowanych na rzecz mobilnych. Powód? Zarządzanie jest zdecydowanie łatwiejsze, a zastosowanie dużo szersze. Usługa Google Kalendarz pozwala na zsynchronizowanie wielu terminarzy i wyświetlenie aktualnych spotkań na różnych urządzeniach mobilnych oraz na wysłanie powiadomienia o nadchodzącym spotkaniu – Bardzo praktyczne.

Czytelna prezentacja

Usługa Google Kalendarz została pozbawiona zbędnych elementów graficznych, dzieki czemu narzędzie ładuje się bardzo szybko i nie rozprasza użytkownika. Interfejs kalendarza jest przyjemny dla oka i, co najważniejsze, łatwy w obsłudze. Podstawowa funkcjonalność ogranicza się do wpisania danych o wydarzeniu i ewentualnie zaproszeniu osób, które mają w nim uczestniczyć. Wszystkie wpisy z kalendarza są widoczne w wygodnym układzie tygodniowym i błyskawicznie synchronizowane z kalendarzem smartfona.

Kalendarz Google dostępny na każdym urządzeniu mobilnym

Dużą zaletą usługi kalendarza Google jest możliwość otwierania kalendarza na każdym urządzeniu elektronicznym, mającym połączenie z internetem. Nie ważne, czy jest to komputer, laptop, smartfon, czy tablet – jeśli tylko posiada dostęp do sieci oraz sprawną przeglądarkę internetową, mamy z jego poziomu dostęp do każdej aplikacji z pakietu G Suite – w tym kalendarza. Wystarczy się zalogować za pośrednictwem konta Google i już cały plan spotkań jest dostępny.

Aby sprawniej zarządzać Kalendarzem Google, udostępniono także aplikację na systemy operacyjne Google Android oraz iOS. Oprogramowanie na smartfony pozwala w szybki sposób zarządzać sposobem wyświetlania (widok dnia, tygodnia i miesiąca), widok z Gmaila, wypisać i zaplanować zadania do wykonania oraz zdefiniować cele. Aplikacja jest kompatybilna z kalendarzami zainstalowanymi na telefonie, między innymi z Exchange.

Powiadomienia – nigdy nie zapomnisz

Usługa Google Kalendarz powinna stać się obowiązkowym narzędziem pracy dla osób, które często mają spotkania. Powód? Bardzo, ale to bardzo ułatwia codzienne życie. Nie trzeba nosić ze sobą ciężkiego, drukowanego kalendarza. Wszystko mamy w smartfonie, tablecie, czy komputerze, a te zawsze mamy ze sobą.

Za pośrednictwem tego narzędzia można zapisywać wszystkie spotkania, koncerty, czy wyjścia do kina. Komunikat o zbliżającym się wydarzeniu pojawi się na smartfonie, a powiadomienie (jeśli ktoś był przypisany) zostanie wysłane do innych osób. Jeśli potwierdzą, to na ekranie ich telefonów informacja o spotkaniu się wyświetli.

Ty organizujesz, udostępniasz innym

Google Kalendarz jest doskonałym sposobem na zarządzaniem czasem pracowników. O dowolnej porze można przygotować plan pracy na poszczególną godzinę dla każdej zatrudnionej osoby. Następnie wystarczy wydrukować „kartkę” z kalendarza i przekazać lub udostępnić w formie elektronicznej.

Kalendarz Google można użytkować na wiele sposobów

To nie koniec funkcjonalności Google Kalendarza, opisaliśmy tylko podstawowe jego zastosowania. Platforma oferuje o wiele więcej możliwości, ale aby je lepiej poznać warto skorzystać ze szkolenia z aplikacji Google i profesjonalnego wdrożenia.

Translate »