Nowy rok szkolny już rozpoczęty. Jeśli zastanawiasz się jaki będzie ten rok, jak będą przebiegały lekcje, czy stacjonarnie czy może ponownie online, to nie jesteś sama lub sam. Wielu nauczycieli i dyrektorów zadaje sobie to pytanie.

Mimo tych wątpliwości zachęcam każdego nauczyciela do budowania swojego warsztatu pracy online. Nabycie takich umiejętności jest potrzebne niezależnie od bieżącej sytuacji oraz w przyszłości.

Classroom to proste i łatwe w użyciu oprogramowanie dla nauczycieli i uczniów do prowadzenia lekcji online. W Classroom szybko utworzysz nowe zajęcia dla swojej klasy, w prosty sposób dodasz materiały do lekcji i utworzysz pierwsze zadania. Zaplanuj publikacje swoich materiałów lub testów aby uczniowie otrzymali je w odpowiednim momencie. Dzięki temu uczniowie będą widzieli twoje materiały do lekcji w odpowiedniej kolejności i czasie. Możesz też wyznaczyć termin oddania zadań lub testów. Porządkuj swoje materiały i zadania w Classroom umieszczając je w odpowiednich tematach lekcji. Gdy je pogrupujesz uczniowie będą skupieni na temacie lekcji i chętniej rozwiążą opublikowane zadania .

Wykorzystuj w trakcie nauczania kalendarz, przy jego pomocy organizuj wideo czaty i zapraszaj uczniów na lekcje online. Kalendarz ułatwia planowanie spotkań i wydarzeń, dlatego korzystaj z niego każdego dnia. Początek roku szkolnego to dobry moment na wprowadzenie swoich zajęć do kalendarza. Dodaj również swoje aktywności związane z zajęciami poza lekcyjnymi, jeśli takie zorganizujesz. W ten sposób ułatwisz swoim koleżankom i kolegom planowanie spotkań z Tobą – pamiętaj twój kalendarz to także służbowy kalendarz i jest on dostępny dla wszystkich użytkowników platformy Classroom.

Translate »