Centrum Zdrowia Św. Hildegardy

Centrum Zdrowia Św. Hildegardy

Hildegarda z Bingen ur. 16 września 1098 w Rupertsberg k. Bingen am Rhein, wizjonerka, mistyczka, i uzdrowicielka, reformatorka religijna, benedyktynka (od 1136 przeorysza), uznawana przez Kościół katolicki za świętą, od 2012 doktor Kościoła.

Już jako przeorysza ujawniła, że od trzeciego roku życia regularnie miewała wizje, podczas których komunikowała się z Bogiem, ale przez skromność i nieśmiałość nie ujawniała tego faktu. Dopiero w wieku 42 lat, po osiągnięciu najwyższego dostępnego kobiecie stanowiska w Kościele i uzyskaniu wpływów w najważniejszych biskupstwach i na dworze papieskim, zaczęła głośno mówić o swoich nadzwyczajnych zdolnościach.

10 maja 2012 roku papież rozszerzył jej kult przez kanonizację na cały Kościół wpisując Hildegardę na listę świętych.

7 października 2012 r. papież Benedykt XVI ogłosił św. Hildegardę z Bingen razem ze św. Janem z Ávili doktorami Kościoła. Uczynił ją tym samym czwartą kobietą doktorem w historii Kościoła.

Św. Hildegarda jest twórczynią wielu dzieł z przeróżnych dziedzin (medycyna ,sztuka ,filozofia , fizyka). Współczesna medycyna potwierdza korzystne działanie produktów zalecanych przez wizjonerke co w parze z jej świętością wpływa na jej autorytet i tym samym powoduje dominacje w kształtowaniu trendów dietetyki.

Translate »